День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 08.12.2020 14:08

Відповідно до  Указу Президента, починаючи з 2006 року, 14 грудня українці вшановують тих, хто ціною героїчних зусиль, а подекуди і власного життя, зумів зупинити ядерного монстра.

День вшанування учасників ліквідаціїаварії на Чорнобильській АЕС обраний 14 грудня не випадково, адже самецього дня, 34 року тому, відбулася здача в експлуатацію об’єкту «Укриття» – саркофагу, котрий забезпечивзберігання радіоактивних відходів на аварійному четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Зруйнований реактор перестав бути джерелом радіоактивного забруднення навколишнього середовища.

Ми висловлюємо велику пошану всім ліквідаторам Чорнобильської катастрофи. Низько схиляємо голови перед тими, хто усвідомлено й жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий обов'язок перед рідною землею і перед рідним народом – зупинив ескалацію катастрофи, унеможливив її переростання у глобальний винищувальний смерч для всієї України, інших народів сусідніх і не сусідніх держав. Їхній подвиг є яскравим свідченням того, що лише ми самі спроможні відвести біду від нашого дому, від кожного мешканця нашої землі і наших нащадків.

Низький уклін пам'яті тих, хто не дожив до цього дня. Обов’язок кожного з нас – пам’ятати про це й підтримувати тих, до кого у сім’ю прийшла чорнобильська біда.

Традиційно, 14 грудня о 10-йгодині, з врахуванням умов карантину, запрошуємо зібратися біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобильської трагедії», щоб пом’янути  тих, чиє життя забрав Чорнобиль. Бажаємо  всім здоров’я та довголіття, миру та злагоди нашим родинам.

Г.Андреєва, голова Брусилівської районної громадської організації «Союз Чорнобиль»