Про роботу із зверненнями громадян за 2020 рік

Дата: 04.01.2021 11:25

Протягом 2020 року до районної державної адміністрації надійшло 284 звернень громадян, що на 87 звернень менше в порівнянні з відповідним періодом 2019 року, 25 звернень громадян направлено за належністю.

З них - 246 звернень поступило поштою, 38 - під час особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації, в тому числі 7 звернень розглянуто під час виїзних прийомів та 12 звернень надійшло на «гарячу телефонну лінію» райдержадміністрації.

За звітний період надійшло 22 звернення від учасників бойових дій, 18 - від осіб з інвалідністю, 4 – від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи та 16 колективних звернень.

Враховуючи колективні звернення, всього до адміністрації звернулося 540 громадян.

Найбільш чисельною групою питань, які порушували громадяни у своїх зверненнях, є питання соціального захисту населення – 145 (50,2%).

На другому місці  - питання комунального господарства – 35 (12,1 %).

На третьому місці за кількістю звернень - з питань аграрної політики і земельних відносин – 21 (7,3%).

За відповідний період було взято до уваги та поставлено на контроль 289  звернень. З них – 77 (26,6%) вирішено позитивно, по 163 (56,4%)  заявникам дано роз’яснення в межах чинного законодавства.

На контролі залишилося 5 звернень громадян.

До структурних підрозділів райдержадміністрації надійшло 1858 звернень громадян. Найбільше звернень надійшло до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації – 1758.

На адресу Брусилівської районної, Брусилівської селищної та Ставищенської сільської рад надійшло і було опрацьовано 878 звернень, що на 144 звернення менше ніж у 2019 році.

Найбільше звернень громадян розглянуто виконкомом Брусилівської селищної ради – 405.

Найчастіше у своїх зверненнях до виконкомів Брусилівської селищної, Ставищенської сільської та Брусилівської районної рад громадяни зверталися по питаннях аграрної політики та земельних відносин – 260 (29,6%), соціального захисту – 225 (25,6%), комунального господарства – 59 (7,7%).

Робота із зверненнями громадян в райдержадміністрації, її структурних підрозділах, виконкомах Брусилівської селищної, Ставищенської сільської рад систематично аналізується, щоквартально підсумовується та не менше ніж двічі на рік розглядається на колегії райдержадміністрації.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 07.02.2020 № 29  затверджено графік перевірок додержання законодавства про звернення громадян у виконкомах Брусилівської селищної, Ставищенської сільської рад та структурних підрозділах райдержадміністрації на 2020 рік. У зв’язку із запровадженням карантинних обмежень дати перевірок було перенесено. Так, у відділі фінансів райдержадміністрації перевірка відбулась в травні, у відділі житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля райдержадміністрації – в червні, у виконкомі Ставищенської сільської ради – в жовтні; у відділі освіти, культури, охорони здоров'я, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, службі у справах дітей райдержадміністрації та виконкомі Брусилівської селищної ради – в листопаді, в архівному секторі райдержадміністрації, в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації – у грудні.

За наслідками перевірок оформлено відповідні довідки та надано методичну допомогу щодо організації діловодства та контролю за розглядом звернень громадян.