Симптоми захворювань

Дата: 15.01.2021 10:07

Відчули симптоми респіраторного захворювання? За перших же ознак обов’язково звертайтеся до свого сімейного лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Для холодної пори року грип і ГРВІ звичне сезонне явище, яке зараз ще й протікає на тлі пандемії COVID-19.

Ці хвороби часто складно розрізнити лише за симптомами — гарячка, кашель, втома характерні і для грипу, ГРВІ і для COVID-19. Проте діагноз «коронавірусна інфекція» може бути підтверджений лише лабораторними методами діагностики.

Тому ваш сімейний лікар направить вас на безкоштовне? тестування на COVID-19. Згідно зі змінами до Наказу МОЗ № 722 (http://bit.ly/38ErTZ4), обов’язкове лабораторне обстеження проводиться особам:

?з підозрою на COVID-19;

?з ознаками інших ГРВІ;

?з ознаками пневмонії;

?контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19.

Лабораторні центри наразі мають достатньо потужності для швидкого опрацювання зразків та оперативної видачі результатів.

?Грип і COVID-19 — небезпечні та високо заразні захворювання, які можуть мати як легкий перебіг та лікуватися вдома під наглядом сімейного лікаря, так і важку форму, яка може призвести до летальності.

?Пам’ятайте: дотримання простих правил — носіння маски, респіраторна гігієна та гігієна рук, фізична дистанція, здорове харчування, сон, фізична активність — знижують імовірність розвитку тяжких форм грипу і COVID-19.